Opatrenia obce z dôvodu predchádzania šírenia ochorenia COVID-19

Obec Pusté Sady na základe predchádzania šírenia ochorenia COVID-19:

• preruší vyučovanie odo dňa 11.03.2020 až do 13.03.2020 v Základnej škole a Materskej škole v Pustých Sadoch
  • ruší organizovanie spoločenských, kultúrnych a športových podujatí
  • bude ďalej postupovať podľa nariadení Ministerstva zdravotníctva a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

Prijaté opatrenia na predchádzanie šírenia Koronavírusu a ochorenia COVID-19 – 10.03.2020

Obec Pusté Sady zverejňuje Verejné vyhlášky, ktorými sa oznamuje vydanie rozhodnutí o nariadení opatrení na predchádzanie vzniku a šíreniu prenosného ochorenia – Koronavírus a ochorenie COVID-19.

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky od 10.03.2020 až do odvolania nariaďuje nasledovné opatrenia:

1. Všetkým osobám s prechodným a trvalým pobytom v Slovenskej republike, ktoré sa v období od 10.03.2020 vrátili z pobytu na území Čínskej ľudovej republiky, Kórejskej republiky, Iránskej islamskej republiky a Talianskej republiky sa nariaďuje, aby bezprostredne po návrate do Slovenskej republiky oznámili túto skutočnosť telefonicky alebo elektronicky svojmu poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti.
  2. Všetkým poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, aby u osôb s prechodným a trvalým pobytom v Slovenskej republike, ktoré sa v období od 10.03.2020 vrátili z pobytu na území Čínskej ľudovej republiky, Kórejskej republiky, Iránskej islamskej republiky a Talianskej republiky rozhodli o izolácii v domácom prostredí a to na dobu 14 dní.

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky od 10.03.2020 do 23.03.2020 nariaďuje nasledovné opatrenia:

1. Všetkým fyzickým osobám, fyzickým osobám – podnikateľom a právnickým osobám zakazuje organizovať a usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy.

Verejná vyhláška – ktorou sa nariaďuje izolácia v domácom prostredí po návrate z rizikových krajín (.pdf)
Verejná vyhláška – ktorou sa nariďuje zákaz konania hromadných športových, kultúrnych a spoločenských podujatí (.pdf)

Chrípkové prázdniny v ZŠ s MŠ Zemianske Sady

Na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Galante, vzhľadom na zvýšený počet ochorení na chrípku sa vyučovanie na ZŠ s MŠ Zemianske Sady, č. 162, 925 54 Zemianske Sady prerušuje od 11.03.2020 (streda) do 13.03.2020 na 5 kalendárnych dní.

Nástup žiakov do ZŠ s MŠ je v pondelok 16.03.2020. Deti, ktoré sa stravujú v školskej jedálni, sú automaticky odhlásené zo stravy.

Sociálna poisťovňa Galanta – prijaté opatrenia proti šíreniu Koronavírusu

V súvislosti s aktuálnym rizikom šírenia nákazy nového koronavírusu prijala Sociálna poisťovňa preventívne opatrenia vo svojich pobočkách a na vysunutých pracoviskách. V každej pobočke pri vstupe do budovy boli umiestnené viditeľne označené schránky na odovzdávanie dokladov, aby sa obmedzil pohyb návštev na týchto pracoviskách.

Žiadame poistencov, ktorí navštevujú pobočky, aby všetky doklady, ako napríklad žiadosti o nemocenské dávky, úrazové dávky, dávku v nezamestnanosti a dávku garančného poistenia, preukazy o trvaní dočasnej pracovnej neschopnosti, doklady o ukončení dočasnej pracovnej neschopnosti, prípadne o ukončení potreby ošetrovania a iné doklady potrebné k posúdeniu nároku na niektorú z uvedených dávok, vhadzovali do týchto schránok bez ďalšej návštevy pobočky. Týka sa to aj žiadostí o vystavenie PD A1 z dôvodu vyslania zamestnancov a SZČO a žiadostí o určenie uplatniteľnej legislatívy osôb vykonávajúcich činnosť zamestnanca a/alebo SZČO na území viacerých členských štátov EÚ. Všetky takto odovzdané doklady budú riadne spracované bez toho, aby to malo vplyv na dĺžku vybavovania dávky alebo inej záležitosti.

Ak poistenci potrebujú ďalšie informácie k jednotlivým dávkam alebo k riešeniu svojho problému, odporúčame telefonický kontakt. Telefonovať môžu buď do konkrétnej pobočky alebo do Informačno-poradenského centra Sociálnej poisťovne, kde dostanú všetky potrebné informácie.

Tieto opatrenia budú platiť až do odvolania.