Zabezpečenie autobusovej dopravy počas prerušeného vyučovania

Obec Pusté Sady zverejňuje informácie Trnavského samosprávneho kraja v súvislosti so zabezpečením autobusovej dopravy počas prerušeného vyučovania v materských, základných a stredných školách.

Mnohí zriaďovatelia základných a materských škôl, stredných škôl na základe odporúčania Krízového štábu TTSK v súvislosti s výskytom nového coronavírusu COVID-19 a v záujme predchádzania jeho šírenia prijali opatrenie  a prerušili výchovno-vzdelávací proces a prevádzku základných škôl. Z uvedeného dôvodu za oblasť dopravy,  nakoľko majú viaceré školy na území TTSK prerušenú školskú dochádzku bolo rozhodnuté, že:

1. v mestách/obciach kde je prerušená školská dochádzka na stredných a základných školách, bude počnúc dňom 12.3.2020 zabezpečená prevádzka autobusov ako „počas prázdnin“.
  2. V mestách/obciach kde prebieha školské vyučovanie bez obmedzenia bude zabezpečená doprava žiakov do/zo škôl v režime ako v dňoch školskej dochádzky.

V prípade, že školská dochádzka vo Vašom školskom obvode nie je prerušená a je potrebné zabezpečiť návoz detí do/z školy dovolíme si Vás požiadať, aby ste o tejto skutočnosti informovali dopravcu zabezpečujúceho autobusovú dopravu na Vašom území. Ubezpečujeme Vás, že dopravca je o danej skutočnosti informovaný a bude postupovať v zmysle vyššie uvedených skutočností, ako aj podľa Vášho oznámenia o potrebe zabezpečenia autobusovej dopravy.

Pre oblasť Dunajská Streda a Galanta

Slovenská autobusová doprava Dunajská Streda, a. s.
Bratislavská cesta 918/2
929 13 Dunajská Streda
Tel č. 031/590 25 70
E -mail: ladziansky@sadds.sk

Farské oznamy – zrušenie Bohoslužieb

Na základe rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a konferencie Biskupov Slovenska Farský úrad v Pate oznamuje, že od 11. marca 2020 do 23. marca 2020 sa nebudú konať verejné bohoslužby.

Stanovisko KBS k zákazu verejného slávenia bohoslužieb

Predseda vlády SR Peter Pellegrini dnes Konferencii biskupov Slovenska telefonicky oznámil rozhodnutie, že s platnosťou od 10. 3. do 23. 3. 2020 sa nesmú na území Slovenska sláviť verejné bohoslužby.

Tento zákaz biskupi prijali s veľkou bolesťou, žiadajú však všetkých kňazov a veriacich, aby ho uposlúchli. Podrobnejšie informácie, ktoré sa týkajú ďalších liturgických úkonov a slávení KBS poskytne po porade s Úradom verejného zdravotníctva v najbližšom čase.

V tejto chvíli prosíme kňazov, aby veriacich o nariadení s pokojom informovali a verejné bohoslužby do 23. marca odvolali. Tam, kde je to možné, kostoly nech zostanú pre súkromnú modlitbu otvorené.

Zároveň povzbudzujeme veriacich k sledovaniu televíznych a rozhlasových prenosov bohoslužieb, ktoré sa budú konať neverejným spôsobom. Kňazi nech pokračujú v poskytovaní duchovnej starostlivosti o veriacich takými spôsobmi, ktoré neprotirečia vydanému nariadeniu.

Všetkých pozývame k modlitbám. Nestrácajme nádej, neprepadajme obavám, a s dôverou sa v našich rodinách obracajme na našu Nebeskú Matku: “Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska, prosíme ťa o tvoju pomoc a ochranu. Vypros uzdravenie chorým, ochraňuj zdravotníkov, ktorí sa o nich starajú a odvráť šírenie choroby. Oroduj za nás, ktorí sa k tebe s dôverou utiekame!”

Prosme Pána, aby tento pre nás veľmi bolestný zákaz mohol byť včasne odvolaný.