Príprava rúšok pre obyvateľov obce

V súvislosti s vyhlásením mimoriadnej situácie na území Slovenskej republiky a prijatými  preventívnymi opatreniami od pondelka 16. marca 2020 začínajú pracovníci Obecného úradu Pusté Sady vyrábať rúška pre obyvateľov obce. Rúška budú pripravené v najbližších dňoch a budú prednostne distribuované dôchodcom.

Obecný úrad zároveň vyzýva všetkých občanov, aby v čo najväčšej miere obmedzili pohyb po verejných priestranstvách a používali akékoľvek ochranné prostriedky určené na tvár. Tvárové ochranné prostriedky je nutné používať aj pri návšteve miestnej predajne COOP Jednota. Bez ochranného prostriedku nebude občanom umožnené vstúpiť do predajne.

Vyhlásenie mimoriadnej situácie na území Slovenskej republiky – 16.03.2020

Obec Pusté Sady zverejňuje opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia. Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky z dôvodu vyhlásenia mimoriadnej situácie na území Slovenskej republiky a s uznesením vlády Slovenskej republiky z 15. marca 2020 nariaďuje tieto opatrenia:

1. S účinnosťou od 16. marca 2020 od 6.00 hod. sa na obdobie 14 dní uzatvárajú všetky maloobchodné prevádzky a všetky prevádzky poskytujúce služby okrem:
    1. predajní potravín, mäsa, chleba a pečiva, ovocia a zeleniny, predajní potravín na osobitné výživové účely pre dojčatá a malé deti a predajní potravín na osobitné lekárske účely,
    2. lekární, predajní a výdajní zdravotníckych pomôcok
    3. predajní drogérie
    4. čerpacích staníc pohonných hmôt a palív
    5. predajní novín a tlačovín
    6. predajní s krmivom pre zvieratá a veterinárnych ambulancií
    7. prevádzok telekomunikačných operátorov
    8. prevádzok verejného stravovania a stánkov s rýchlym občerstvením
    9. prevádzok poštových, bankových a poisťovacích služieb
    10. prevádzok internetových obchodov (eshop) a donáškových služieb
  2. S účinnosťou od 16. marca 2020 od 6:00 hod. sa na obdobie 14 dní zakazuje prítomnosť verejnosti v prevádzkach verejného stravovania a stánkov s rýchlym občerstvením; tento zákaz sa nevzťahuje na predaj mimo prevádzku stravovacích služieb (napríklad prevádzky rýchleho občerstvenia s výdajným okienkom alebo predaj pokrmov so sebou bez vstupu do prevádzky)
  3. S účinnosťou od 16. marca 2020 od 6:00 hod sa na obdobie 14 dní nariaďuje prevádzkovateľom obchodného domu aby nezatvoril prevádzky uvedené v bode A.
  4. Všetkým osobám, ktoré sa od 16. marca 2020 od 6:00 hod. skupinovo vracajú z postihnutých oblastí zahraničia, sa nariaďuje izolácia v zariadeniach určených Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky, a to na dobu 14 dní.

Vyhlásenie mimoriadnej situácie na území Slovenskej republiky – opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky o uzatvorení maloobchodných prevádzok – Úplné znenie (.pdf)