Pomoc pre Ukrajinu zasiahnutú vojnou

Obec Pusté Sady sa obracia na spoluobčanov s prosbou o materiálnu pomoc pre občanov Ukrajiny, ktorí sú od štvrtka 24. februára 2022 zasiahnutí vojnou a museli opustiť svoje domovy. Počas poslednej noci sa na slovensko-ukrajinskej hranici objavili prví občania Ukrajiny hľadajúci bezpečie. Pre ich potreby by Obec Pusté Sady chcela prispieť nasledovnými potravinami a potrebami:

  • Trvanlivé potraviny – konzervy s mäsom, rybami, paštéty, strukoviny, instantné polievky, zaváraniny, džemy, káva, čaj, cestoviny, omáčky na cestoviny
  • Potreby pre deti – detské príkrmy, sušené materské mlieko, detská výživa, krupica, kaše,
  • Hygienické potreby – toaletný papier, dámske hygienické pomôcky (vložky, tampóny), plienky (všetky veľkosti), šampóny a sprchovacie gély, zubné pasty, zubné kefky, jednorazové holiace strojčeky, pena na holenie, vlhčené obrúsky, prostriedky na umývanie riadu, dezinfekcia
  • Teplé deky, spacie vaky, lekárničky, zdravotnícky materiál na poskytnutie prvej pomoci

Uvedené potraviny a potreby môžete prinášať v pondelok a utorok počas úradných hodín (7:30 – 15:30) na Obecný úrad. Vyzbieraná pomoc bude následne v stredu odovzdaná Charite Trnavskej Arcidiecézy.

Bližšie informácie, ako prispieť Vám poskytnú pracovníci Obecného úradu. Hmotnú, finančnú a dobrovoľnícku pomoc môžete poskytnúť aj priamo Charite Trnavskej Arcidiecézy podľa pokynov uvedených na stránke.