Halloweenska párty v Základnej škole

Deti zbožňujú kostýmy, preto sme si aj my v miniškoličke dopriali halloweensku párty. Stoličkový tanec, hra na sochy a diskotéka ich pekne vyšťavili.

Exkurzia do Vlastivedného múzea v Hlohovci

Vlastivedné múzeum v Hlohovci ponúka expozície vhodné pre mladších i starších žiakov Základných škôl. Pre žiakov našej školy bola najpríťažlivejšia expozícia týkajúca sa slovenskej fauny. Ale s údivom si poobzerali aj historické artefakty z dôb dávno minulých.

Vlakom za dobrodružstvom

Babie leto priam láka vybrať sa na výlet. Nedali sme sa dvakrát ponúkať a vydali sme sa vlakom do Prievidze za spisovateľkou Vandou Rozenbergovou, okrem iného, autorkou detských kníh s názvom Websterovci. Užili sme si príjemnú debatu a posedenie v cukrárni. Ešte predtým sme navštívili knižnicu, kde si pani knihovníčka Silvia Kupcová pripravila pre deti program o knižkách a čítaní. 

Jesenná polievka v Základnej škole

Ani sme sa nenazdali a jeseň zaklopala na dvere. Prváci a druháci dobre vedia, čo sa v tomto ročnom období deje v prírode, aká úroda sa zbiera zo záhrad a sadov, aj akú zábavu si môžeme užiť. Svoje znalosti a nápady nakreslili, zapísali a navarili plné hrnce jesennej polievky.

Začiatok školského roka 2022/2023 v Pustých Sadoch

Zhora a či oddola
prišiel rozkaz do dvora,
či sa páči, či sa nie,
že sa začne učenie.
Zavčas rána za zory,
všetky deti do školy!
(Ľ. Podjavorinská)

Školské brány sa po prázdninách opäť otvorili a v našej miniškoličke sme privítali „starých“ žiakov, žiačky aj nové prváčence. Deti zasadli do školských lavíc oddýchnuté a už sa tešia na nový školský rok. Okrem učenia ich čaká kopec zábavy, radosti a všakovakých zážitkov. V duchu hesla: Naša škola – jedna veľká rodina sa s radosťou púšťame do práce.