Fašiangový karneval 2024 v Základnej škole

Fašiangy sme ukončili karnevalom. Aj sme sa zahrali, aj sme si zatancovali. Masky – jedna krajšia ako druhá.

Návšteva Mimi Kočanovej v Miniškoličke

Do miniškoličky zavítala vzácna návšteva. Prekladateľka a nesmierne tvorivá krásna víla Mimi Kočanová. Pani Kočanová sa okrem predkladania beletrie venuje aj ručným prácam, šije obrusy, kabelky, oblečenie, patchworkové deky a vyrába bužutériu. Urobila deťom zaujímavú prednášku o odpadoch a o možnostiach, ako odpadový materiál zúžitkovať. S deťmi sme vyrábali brošne, náhrdelníky a podšálky. 

Brazílske legendy v Základnej škole

Dnes sme sa s miniškoličkou preniesli do Brazílie. Navštívila nás moja kamarátka, prekladateľka, tlmočníčka, pedagogička a milovníčka tejto juhoamerickej krajiny Elena Seitlerova a porozprávala deťom o Brazílii, najmä o brazílskych legendách. Čítali sme z knihy Brazílske legendy, ktorú publikoval Portugalský inštitút a deti si vyrobili aj postavičky z mytologických príbehov. Pomocnú ruku podala Elenkina dcéra Lujza ♥️

 

Čertovská škola 2023

Ako každý rok, aj tentoraz sme sa preobliekli za čertov a plánovali sme sa učiť v Čertovskej škole. No sneh narušil naše plány. Veď na dolniakoch ho už tak často nemáme. Ráno deti stihli ozdobiť vianočný stromček, zahrať sa Horúci zemiak a slovné hry, no biele vločky za oknami spievali pieseň mytologických Sirén a tomu spevu sa nedalo odolať. Hor sa do bielej periny!