Obec Pusté Sady na základe samostatnej pôsobnosti podľa článku 68 Ústavy Slovenskej  republiky a podľa § 6 ods. 1 zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších  predpisov vydáva toto všeobecne záväzné nariadenie obce Pusté Sady č. 2/2023 zo dňa 11.10.2023, ktorým sa zrušuje  všeobecne záväzné nariadenie č. 5/2013 ZÁSADY HOSPODÁRENIA s majetkom obce Pusté Sady (Zásady hospodárenia).

VZN č. 2/2023 ktorým sa ruší VZN č. 5/2013 Zásady hospodárenia s majetkom obce Pusté Sady (.pdf)

Zber elektroodpadu a veľkoobjemového odpadu – jeseň 2023

Obec Pusté Sady oznamuje, že 19. októbra 2023 (štvrtok) o 8.00 hodine sa v spolupráci so spoločnosťou BOMAT, s.r.o. uskutoční zber elektroodpadu.

Budú sa zberať všetky domáce elektrospotrebiče ako: chladničky, pračky, mikrovlnné rúry, vysávače, šijacie stroje, žehličky, počítače, tlačiarne, žiarivky, vŕtačky, kosačky, elektrické hračky, termostaty, akumulátory a batérie. Oleje a obaly zo starých farieb sa budú zberať iba v nepriepustných obaloch. Kyseliny, postreky a neidentifikovateľné kvapaliny nebudú predmetom zberu !!!

Elektroodpad si vyložte pred svoj dom až ráno! Zamedzíme tým vykradnutiu elektročastí osobami, ktoré na to nemajú oprávnenie. V prípade potreby Vám s vyložením elektrospotrebičov pomôžu pracovníci obce.

Spoločnosť BOMAT, s.r.o. je autorizovaná na spracovanie odpadu z elektrických a elektronických zariadení, certifikovaná podľa STN ES ISO 9001:2001, STN ES 14001:2005, členom Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve (APOH), členom Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK).

V dňoch 21. a 22. októbra 2023 (sobota, nedeľa) sa uskutoční v obci Pusté Sady jesenný zber veľkoobjemového odpadu. Kontajnery budú v týchto dňoch pristavené pri zadnej bráne cintorína v Pustých Sadoch. Do kontajnerov je zakázané ukladať komunálny odpad a zelený odpad zo záhrad.

Na ukladanie zeleného odpadu zo záhrad (kvety, tráva, vypletá burina, zhnité ovocie a zelenina, štiepka, šupy z čistenia zeleniny a ovocia) je určený kompostér, ktorý ste dostali z Obecného úradu. Na drevný odpad, odpad zo strihania a orezávania drevín, krovín a stromov je určené zberné miesto v lokalite nad futbalovým ihriskom, na začiatku čerešňovej cesty vľavo.

Obecný úrad upozorňuje všetkých občanov na prísny zákaz spaľovania akéhokoľvek odpadu na záhradách a dvoroch rodinných domov.

Nebuďme ľahostajní k prírode, trieďme odpad !