Vianočná besiedka 2012

Tento školský rok sme si s deťmi nacvičili vianočné predstavenie o putovaní Jozefa a Márie a narodení Ježiška. Scenár bol dosť náročný, ale deti ho zvládli na jednotku. S divadielkom sme vystupovali aj v miestnom kostole, takže si ho mohli vychutnať viacerí obyvatelia našej obce.

Vianočné trhy a Lucijské koledovanie

Vianočné trhy s ručne robenými žiackymi výrobkami, ozdobami, pohľadnicami, medovníčkami, ikebanami (s ktorými pomohli aj rodičia) sa tento rok konali v priestoroch obecného úradu. Na trhoch vládla príjemná predvianočná atmosfér, ktorú podčiarkovala vianočná hudba a DJ-om nebol nik iný ako sám pán starosta. Deti popredali skoro všetok tovar. Nakupujúci sa mohli zohriať horúcim punčom, ktorý pripravili Alenka s Helenkou, za čo im v mene školy ďakujeme.
Tento rok sme sa po prvýkrát vybrali s deťmi koledovať na Luciu. Dievčence sťa Lucie so zabielenou tvárou mlčiac vymetali kúty príbytkov a chlapci sťa pastieri trúbiac na trúbkach vyháňali z dvorov zlých duchov. Bol to pre nás veľký zážitok.

Pestrá jeseň v základnej škole

Ako vždy, tak aj tento školský rok sme privítali Pani Jeseň zážitkovým učením. V hrnci sme navarili jesennú polievku, ktorú sme následne namaľovali vodovými farbami na výkresy. Zhotovili sme domček pani Jesene a napiekli koláč z jesenných darov. Aby toho nebolo málo z prírodním sme vyrobili jesenné strašidielka.
Posledný októbrový deň patrí tradične halloweenskej zábave. V kostýmoch a maskách sme si boli aj v miestnom obchode Jednota vyzdvihnúť sladkú odmenu.